Meet and Code – webinář pro děti

ÚVOD DO SRATCHE PRO DĚTI

Akce Úvod do Scratche pro děti má sloužit jako prvotní seznámení s tímto programovacím jazykem. V rámci tohoto webináře se děti seznámí s možnostmi, které jim Scratch nabízí (ať je to sestavení vlastního příběhu, jednoduché hry, apod.)
Webinář proběhne prostřednictvím Google meet (případně pomocí Youtube). V první hodině děti čeká představení možností a programu samotného, během druhé se děti naučí sestavit si jednoduchou animaci, v případě zájmu i jednoduchou hru (výukové materiály budou dopředu poskytnuty).

Věková skupina: 8 – 10 let

Typ: On-line akce

Datum: 23.10.2021, 10:00 – 12:00 hod.

Max. počet účastníků: 15

Účast na akci je zdarma

Na akci se lze přihlásit zde: https://forms.gle/APhrWSZU86sAgE168

ÚVOD DO ARDUINA PRO DĚTI

Akce Úvod do Arduina pro děti má sloužit jako prvotní seznámení s tímto systémem. V rámci tohoto webináře se děti seznámí s možnostmi, které jim Arduino nabízí (různé varianty použití různých stavebnic).
Webinář proběhne prostřednictvím Google meet (případně pomocí Youtube). V první části děti čeká představení možností a využití Arduina, během druhé si budou moci děti sami sestavit základní Arduino projekt, naprogramovat si a vyzkoušet například rozsvítit semafor, rozblikat LEDky nebo rozezvučet bzučák (sety budou předem předány).

Věková skupina: 8 – 13 let

Typ: On-line akce

Datum: 23.10.2021, 13:00 – 15:30 hod.

Max. počet účastníků: 10

Účast na akci je zdarma

Na akci se lze přihlásit zde: https://forms.gle/APhrWSZU86sAgE168

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Meet and Code – webinář pro děti