Sbírka Krabice od bot ve Zbůchu

Tak jako každý rok, i letos pořádá Diakonie ČCE sbírku KRABICE OD BOT (/www.krabiceodbot.cz).

My jsme se rozhodli pomoci spolu s vámi akcí SBÍRKA KRABICE OD BOT VE ZBŮCHU 🙂

 

JAK BUDE TATO AKCE PROBÍHAT?

  1. Najděte doma (nebo někde jinde ;-)) prázdnou krabici od bot nebo krabici podobného rozměru.
  2. Vyberte si, jestli ji chcete darovat dívce nebo chlapci a jakého věku.
  3. Krabici naplňte drobnými předměty (nepoškozenými, čistými) pro dané dítě (krabici najde pod vánočním stromkem – také byste nechtěli, aby vaše děti dostaly nefunkční věci), vyhýbejte se penězům, elektronice nebo věcem, které se snadno kazí. Vaše děti mohou nakreslit obrázek a přidat ho do krabice 🙂
  4. Krabici zabalte do vánočního papíru a popište pohlavím a věkem dítěte a doneste ji po domluvě (tel. 737 220 495, e-mail: info@im-perfect.cz) v termínu 22.11. – 1.12.2021 na sběrné místo ve Zbůchu (Petra Bezruče 589, Zbůch).

 

CO SE BUDE S KRABICEMI DÍT DÁL?

  1. Krabice zaevidujeme do systému Diakonie ČCE
  2. Osobně je dovezeme na spádové sběrné místo v Plzni
  3. Následně vás budeme (v případě zájmu) informovat o tom, jak probíhalo předání dárků dětem

 

NEMÁTE ČAS?

Nevadí, stačí, když nám donesete dárky, které byste rádi dětem dali do krabic, prázdné krabice nebo balící papír. My se postaráme o zabalení i označení krabic. 

 

ČASTÉ OTÁZKY:

JAK ZJISTÍM, ŽE DÁRKY DOPUTUJÍ TAM, KAM JE POTŘEBA?

Projekt Krabice od bot existuje již mnoho let. Diakonie ČCE zasílá všem dárcům e-maily, kde můžete vidět předávání dárků. I my vás budeme informovat o tom, kdy a kam jsme dárky předali, jistě zveřejníme také fotografie.

 

KOMU JSOU KRABICE URČENY?

Každé centrální sběrné místo předem zjišťuje potřeby dětí ve svém okolí: domlouvá se s úřady, azylovými domy, nízkoprahovými centry, terénními pracovníky nebo školami a zjišťuje počet potřebných dětí, jejich věk a pohlaví. Vaše krabice se tedy dostanou k dětem v tíživé situaci v rámci Plzeňského kraje.