Minikurz – Jak na diastázu

Zveme vás na náš Minikurz DIASTÁZA, který je věnován všem, kteří chtějí začít řešit potíže spojené s rozestupem břišních svalů. Ať už se jedná o budoucí maminky, které se chtějí preventivně informovat nebo o maminky, které již diastáza a s ní spojené potíže trápí.
Velmi obsáhlou přednáškou vás provede Iva Marxová, která má osobní zkušenosti s diastázou a má pro vás mnoho cenných rad, informací a tipů, jak si můžete sami pomoci a jak se opět začít cítit dobře ve svém těle. V následujících lekcích se setkáte s lektorkou Dominikou Běhalíkovou, pod jejímž vedením se naučíte konkrétní cviky, které jsou vhodné pro ´´boj´´ s diastázou.
Kdy:
17.5.2022, 18:00 – 20:00 hod.  Přednáška: ´´Jak na diastázu – osobní zkušenost.´´ (Iva Marxová)
24.5.2022, 18:00 – 19:00 hod.cvičení (lektorka Dominika Běhalíková)
31.5.2022, 18:00 – 19:00 hod.cvičení (lektorka Dominika Běhalíková)
Kde: ImPerfect centrum, Raisova 21, Plzeň (BORY)
Cena: 390,- Kč (celkem za minikurz)
Přihlášení: https://forms.gle/eTSacioMimD37rXt8
 
Diastáza trápí nejčastěji maminky po porodu, ale nevyhýbá se ani lidem s nadváhou či po různých operacích břicha. Provází ji mnoho nepříjemných komplikací – vlivem oslabení břišní stěny je zvýšený sklon k rozvoji kýly, naše páteř má bez dobré opory tendenci ´´padat´´ dopředu i dozadu, čímž dochází k útlaku meziobratlových plotének… V důsledku rozestupu břišních svalů se můžeme potýkat i s potížemi s trávením, vylučováním, pálením žáhy, refluxem, v horším případě i s inkontinencí a BOLESTMI V OBLASTI KŘÍŽE.
Dalším faktorem, který v této souvislosti řešíme je ESTETIKA – břicho bývá vypouklé bez ohledu na množství podkožního tuku.
Co s tím? Krajním řešením bývá operace, ale do velké míry si můžeme pomoci i my sami. Vhodné cviky a správné držení těla jsou základem 🙂